Drażliwość, irytacja, zdenerwowanie …

Czujesz, że dzisiaj znowu coś Cię drażni, irytujesz się, denerwujesz?

Zapytaj siebie DLACZEGO tak się czujesz. Czy dlatego, że:

-”nici” z Twoich postanowień noworocznych. Minął ponad miesiąc a Ty „stoisz” w miejscu i wszystkiemu winni są INNI, bo nic nie robią a Ty masz wszystko „na głowie”?

– czy za późno wstałaś, a przecież obiecałaś sobie tysiąc razy, że już dziś wstaniesz pół godziny wcześniej i zjesz spokojnie śniadanie w domu, ale ktoś „łaził” po domu do później nocy i Ty nie mogłaś zasnąć?

– czy dlatego, że starsza mama znów do Ciebie dzwoni i coś od Ciebie chce, a Ty chcesz mieć dzisiaj „święty spokój”? Czy ona mogłaby dać mi spokój?

Jeżeli winę za swoją drażliwość, irytację i zdenerwowanie upatrujesz w INNYCH nie pójdziesz dalej, będziesz stać w miejscu i narzekać, a ze złości i frustracji podnosić głos w domu, krzyczeć na dzieci czy obwiniać pacjenta w pracy.

Zapytaj się DLACZEGO tak się czujesz?

Usiądź w ciszy. Wyłącz telefon, komputer i telewizor. Przygotuj kartkę i długopis. Zrób sobie herbatę, poczuj jej smak i zapytaj siebie DLACZEGO tak się czujesz i co Ty, nie INNI, możesz zmienić już teraz, jutro i za miesiąc. Spisz wszystko na kartce. Zrób plan i do dzieła!

Rozumiem Cię, nie jest to łatwe, wymaga Twojego wysiłku, ale da się. Tylko TY możesz coś zmienić w swoim życiu, powoli, godzina po godzinie, dzień za dniem, krok za krokiem. A jak chcesz to napisz do mnie:) na E-Mail: nieocenioneopiekunki@gmail.com lub zostaw swój komentarz poniżej.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.