Kiedy wiesz, że coś nie jest w porzadku …

Pracujemy za granicą jako opiekunki. W różnym systemie. Dwa na dwa tygodnie. Miesiąc na miesiąc. Dwa na dwa miesiące. Lub jeszcze inaczej. W Polsce mamy męża lub partnera i dzieci. Za granicą mamy pracę. Dzielimy swoje życie między dwa światy. On tu, Ona tam.

Skąd wiesz, że coś jest nie tak?

 

… kiedy On i Ona razem ustalają, że ze względów finansowych Ona podejmie pracę opiekunki w Niemczech, ale On nagle ma żal, że ona znowu wyjeżdża.

… kiedy Ona właśnie wraca do domu po długiej nieobecności z pracy, a dla Niego ważniejsze są Fakty, potem Fakty po Faktach, Kropka nad i, których za nic w świecie nie może opuścić. A Ona sama pije gorącą herbatę i je kolację.

… kiedy Ona wyciąga ciężką walizkę z samochodu i dźwiga ją po schodach do domu sama, bo On przecież nie będzie się specjalnie ubierał i wychodził, skoro pada deszcz.

… kiedy Ona tylko dzwoni, jak jest w pracy i chce rozmawiać, a On nie widzi takiej potrzeby.

… kiedy Ona pyta, co słychać w domu a On mówi, że nic i temat się urywa. Nie ma o czym rozmawiać i można byłoby już tę rozmowę zakończyć.

… kiedy Ona widzi, że On coraz częściej sięga po drinka wieczorem, żeby się rozluźnić i mówi, że to nic takiego, bo to tylko drink.

… kiedy On jest na emeryturze jako 50-letni były funkcjonariusz i wstaje o 10.00-11.00, później długo nie może się rozbudzić i ma żal, że Ona robi dużo hałasu, gdy wstaje wcześnie rano.

… kiedy On nie chce dodatkowo pracować, a ma żal, że Ona pracuje za granicą.

… kiedy On siedzi na facebooku godzinami, zainteresował się polityką, komentuje posty i nie ma czasu dla Ciebie.

… kiedy On zaczyna robić nadmierne zakupy na codzienne życie i nie chce zrozumieć, że skoro Ona pracuje za granicą i więcej zarabia, to dobrze byłoby trochę zaoszczędzić, może gdzieś pojechać, by razem spędzić czas. On woli siedzieć w domu i otaczać się przedmiotami. A jak ona robi mu wyrzuty, że ich zadłużył, to wini Ją i mówi, że tym rekompensuje sobie Jej nieobecność.

… kiedy to Ona, mimo dużej odległości, ma z dziećmi lepszy kontakt niż On, który siedzi w domu i w każdej chwili można go osobiście odwiedzić.

… kiedy Ona chce o tym wszystkim rozmawiać, a On nie widzi problemu. Raz, drugi, trzeci … Słucha, ale nie słyszy. Ona pyta, ale On nie odpowiada. Mijają miesiące.

Wtedy Ona postanawia zadbać o siebie. Odkłada pieniądze, by móc w razie czego …. odejść?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *