Dlaczego właśnie blog

Od ponad 20 lat piszę swój pamiętnik, który zawsze leży pod ręką w mojej szufladzie. Opisuję w nim swoje życie i to pisanie bardzo lubię.

Gdy zaczęłam pracę jako opiekun osoby starszej, zaczęłam opisywać najpierw w pamiętniku, później na luźnych kartkach, które wkładam systematycznie do małego czerwonego segregatora, swoją pracę, swoich podopiecznych i ich reakcje na różne sytuacje.

Nieraz mam dylemat jak postąpić, co powiedzieć, jak zareagować w swojej pracy. Podopieczni z różnymi chorobami, z różną przeszłością, z różnym charakterem, reagują różnie. Nieraz dzwonię do moich koleżanek-opiekunek, by się poradzić, one dzwonią do mnie. Szukam w sieci poradników, wskazówek, szukam rozwiązań. Jest wiele rad ogólnych na stronach firm, zajmujących się pośrednictwem pracy w zatrudnianiu opiekunek w Niemczech, wiele rad w książkach i czasopismach.

Dla mnie jednak najcenniejsze są relacje z ludźmi, którzy pracują teraz, opiekują się kimś teraz i teraz mają problemy, które chcą rozwiązać. Często opiekunowie, nie potrzebują nic więcej, jak tylko wsparcia, podniesienia na duchu, towarzystwa, osoby do posłuchania.

Pomyślałam, że skoro mamy internet, media społecznościowe, to warto, bym i ja je wykorzystała pożytecznie i dzieliła się z wami na bieżąco doświadczeniami z mojej pracy. Liczę na to, że i Wy, drodzy Czytacze podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.