Praca jako opiekunka – szansą czy porażką, część 2

Czy już znalazłaś swój cel pracy zawodowej, który nada sens twojej pracy za granicą?

Od ostatniego wpisu minęło trochę czasu. Czy zastanowiłaś się nad tym, co dobrego, pożytecznego dla siebie możesz zyskać pracując poza granicami kraju? Jeżeli nie zapoznałaś się jeszcze z wpisem o możliwościach, jakie może dać Ci praca jako opiekunka za granicą, to zapraszam tutaj.

Co jeszcze może być Twoją możliwością? Czy czujesz swoją sprawczość, czyli masz świadomość, że masz wpływ na swoje życie poprzez swoje działanie lub niedziałanie, podejmowanie decyzji i dokonywanie wyborów?

Założenie firmy innej branży

Pisałam o założeniu firmy opiekuńczej. To nie musi być firma tej branży. Podpatruj rynek zagraniczny, zobacz, co się dobrze sprzedaje w miejscowości, w której pracujesz, co kupują Niemcy. Może znajdziesz swoją „lukę rynkową”, czyli to, co dobrze sprzedaje się w Niemczech (produkty, usługi) i z odwagą założysz własny biznes.

A może szkoła językowa? Szkoła stacjonarna lub online.

Myślisz teraz, że to zbyt trudne, nie dasz rady, nie masz wiedzy na ten temat, umiejętności, finansów? Wszystko powoli. Rozpisz plan działań i kompetencji, których potrzebujesz, by założyć taką szkołę i krok za krokiem realizuj swój plan.

Marzyłaś zawsze o ukończeniu studiów?

Germanistyka czy zupełnie inny kierunek? Kiedyś zupełnie nie myślałaś o germanistyce, ale teraz po kilku latach mówisz po niemiecku i polubiłaś ten język obcy. Pracujesz teraz w Niemczech, odkładasz pieniądze, po to, by w przyszłości mieć lepiej. A ukończenie studiów pozwoli Ci na szersze perspektywy zawodowe. Lub postanawiasz studiować zupełnie inny kierunek, który wybierzesz. Teraz jest możliwość na studia e-learningowe, czyli studia przez internet, czyli możesz nadal pracować za granicą i studiować.

A może ukończysz kurs, szkolenie?

Zawsze o tym myślałaś, a tego nie zrealizowałaś z różnych powodów. Sprawdź, czy masz teraz taką możliwość. Może można również taki kurs czy szkolenie zrobić przez internet i wcale nie musisz teraz rezygnować z pracy jako opiekunka, by go ukończyć.

A może zaczniesz podróżować?

Tak wielu ludzi marzy o podróżowaniu. Kiedy pracujesz w systemie dwa na dwa miesiące, czyli dwa miesiące jesteś w Niemczech i tylko pracujesz a przez kolejne dwa jesteś w domu, masz szanse na wyjazd do kraju, który chciałaś zwiedzić. Masz możliwość skorzystania z oferty Last Minute, przez co Twój wyjazd nie będzie tak kosztowny, w przeciwiestwie do osób, które pracują 8 godzin dziennie i mają dwadzieścia kilka dni urlopu w roku.

Pobyt stały w Niemczech

Niektórzy decydują się na pozostanie na stałe w Niemczech. Poprzez pracę jako opiekun i obserwację codziennego życia pacjentów, decydują się na stałe przenieść za granicę. Sprowadzają swoją rodzinę lub sami zaczynają w Niemczech swoje życie. Tu znaleźli możliwości tej pracy lub zupełnie innej. Tu zakładają swoje nowe biznesy. Tu chcą pozostać.

Odwaga, sprawczość, siła, działanie, zmiana sposobu myślenia

Często wyjazd za granicę zmienia Twój pogląd na życie i na siebie. Coś zmienia w Tobie, w twojej mentalności czy sposobie myślenia. I myślisz, że nie chcesz całe życie pracować u obcych w obcym kraju, bierzesz życie w swoje ręce, „otwierasz oczy”, zarabiasz, oszczędzasz, wracasz i pracujesz w Polsce.

Obserwacja życia pacjenta, jego nawyków i przywyczajeń, relacji rodzinnych

Obserwujesz jak żyją inni, towarzyszysz w ich życiu rodzinnym i chcesz podobnie lub zupełnie inaczej. Obserwujesz zachowania pacjenta, jego charakter i postanawiasz, że nie chcesz być taka na starość. Chcesz być uśmiechniętą, zadowoloną staruszką. Pracuj już teraz nad sobą i swoim charakterem. Zadowolona Ty, to zadowolona Twoja rodzina i w przyszłości może Twoja opiekunka. Czujesz się dobrze sama ze sobą? To świetnie, bo to jest podstawa do fajnego życia. Jakie masz teraz relacje ze swoją rodziną? A może należy je poprawić, bo nie chcesz takich relacji, jak ma Twoja pacjentka.

Doceniasz bardziej

Ja doceniam. Po kilku latach pracy w Niemczech, doceniam bardziej moją rodzinę, nasz kraj, nasze szpitale, naszych lekarzy, nasze rodzime produkty i w końcu doceniłam samą siebie. No dobrze, może w obecnej chwili, wielu osobom żyje się teraz gorzej, ale mówi się „Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma”. Ja stałam się bardziej otwarta i odważna. Widzę szansę dla siebie a nie porażkę.

A jak jest z Tobą? Czy tylko narzekasz, psioczysz i myślisz, że zmarnowałaś te lata?

Czy dostrzegłaś szansę, która daje Ci motywację do zmiany Twojego życia? Do zmiany siebie i swojego postępowania?

Zacznij żyć tam gdzie jesteś! Nadaj sens swojej pracy i swojemu życiu.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Krysia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.