O mnie

Dzień Dobry,

witam serdecznie. Mam na imię Krystyna, mam 49 lat. Jestem mężatką, mam dwójkę dzieci w wieku 18 i 25 lat. Z zawodu jestem nauczycielem i ekonomistą. Z wyboru i z powołania opiekunem osób starszych i asystentem osób niepełnosprawnych w Niemczech. Wiele lat zajęło mi poszukiwanie pracy, z której byłabym zadowolona i usatysfakcjonowana. Znalazłam. Cztery lata temu, gdy organizm się zbuntował i po kłopotach zdrowotnych przewartościowałam moje życie. Nie było mi łatwo, gdyż jako osoba wykształcona, z ponad 20-letnim stażem pracy w Polsce nie tylko jako nauczyciel, ale i bankowiec oraz urzędnik na tzw. stanowisku, wybrałam pracę fizyczną z osobą starszą i niepełnosprawną.

Na blogu chciałabym podzielić się z Wami momi doświadczeniami w pracy w Niemczech, opowiedzieć Wam o moich zachwytach i rozczarowaniach, opisać blaski i cienie mojej pracy. Opowiedzieć o reakcji otoczenia na moją pracę opiekunki.

Praca z osobą starszą i niepełnosprawną jest pracą wymagającą i trudną, już opiekunki to wiedzą najlepiej, ale jeżeli ktoś lubi, to co robi, można znależć w niej radość i zadowolenie. Już ja to wiem :).

Opiekujemy się rodzicami, chorym mężem czy żoną, niepełnosprawnym dzieckiem, sąsiadem, babcią i dziadkiem. Jesteśmy w swojej pracy Nieocenione. Tak myślę.

Zapraszam Was do mnie, na poczytanie przy kawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.